Kolejni podejrzani w aferze GetBack S.A. Tym razem prokuratura bada manipulację kursem EGB Investments.

Oprócz logicznych wątków związanych przywłaszczeniem mienia, działania na szkodę spółki, manipulacji sprawozdaniami finansowymi czy wyłudzeniem, pojawił się kolejny wątek śledztwa. Właśnie prokuratura postawiła kolejnym osobom zarzuty, tym razem manipulowania kursem akcji spółki EGB Investments. Za tą spółkę GetBack zapłacił przeszło 200 mln zł i wydaje się teraz, że byłą to kwota przesadnie wysoka.

Wstępnie liczona jednostkowa strata netto GetBack S.A. w 2018 r. wyniosła 1,56 mld zł!

GetBack S.A. odnotował 1.561,26 mln zł jednostkowej straty netto w 2018 r. W poprzednim roku było to tylko nie co mniej, bo 1.308,2 mln zł, wynika z opublikowanego przez windyaktora, wstępnego, jednostkowego sprawozdania finansowego.

Prokurator wnosi cywilne powództwo w sprawie obligacji GetBack S.A.

Cywilny zespół prokuratorów, powołany w związku z aferą GetBack, skierował pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie w związku z emisją obligacji windykatora.

Według doniesień medialnych pozew skierowany jest przeciwko Idea Bank S.A. i Polskiemu Domu Maklerskiemu, a wiec podmiotom pośredniczącym w zbywaniu obligacji GetBack S.A. Śledczy wnieśli o zasądzenie na rzecz obligatariuszki kwoty 380 tys. zł wraz z odsetkami.

GetBack wykupił obligacje serii G i H przed terminem, płacąc 100% kapitału

GetBack S.A. w restrukturyzacji wykupił przed terminem wszystkie z 14.800 sztuk wyemitowanych obligacji serii G o wartości nominalnej 1 tys. zł każda, a łącznej wartości nominalnej 14,8 mln zł i wszystkie 5.284 obligacje serii H, o łącznej wartości nominalnej 5,28 mln zł.